Pracownia tańców charakterystycznych,w której dzieci poznają tańce w stylu: Flamenco, Taniec irlandzki, Latino, Bellydance.

Strona główna » Nasze grupy » Taniec » Pracownia tańców charakterystycznych,w której dzieci poznają tańce w stylu: Flamenco, Taniec irlandzki, Latino, Bellydance.

Zajęcia prowadzi: Magdalena Faszcza

Miejsce: PM, ul. E. Plater 3,  sala 202, ZSO nr 4 ul.Turowskiego 3

 

Godziny zajęć znajdziesz tutaj

 

Pracownia tańca charakterystycznego to miejsce spotkania kilku światowych kultur reprezentowanych przez hiszpańskie Flamenco, irlandzkie Ceili, latynoską Salsę i Bachatę oraz orientalny Bellydance.

W programie zajęć nie zabraknie elementów tańca klasycznego oraz współczesnego oraz zabaw rytmicznych i aktorskich, które wzbogacają i rozwijaja młodego człowieka.

Pałacowi tancerze angażują się w pokazy, koncerty, festyny, akcje charytatywne, oprawę imprez oraz warsztaty taneczne.

Dotychczas PTCH ma na swoim koncie obchody Dnia świętego Patryka, pałacowy Dzień Tańca, Festiwal 1000 baśni, spektakl „Płomienie nad Pasłęką” oraz liczne pokazy na terenie Olsztyna i okolic.

Nasz zespół „Las Aficionadas” zdobył I szą nagrodę podczas turnieju tańca w klubie Agora oraz wystąpił w Filharmonii Narodowej z zespołem Stout.

Zgodnie z dewizą Magdaleny Faszczy :„Postawa to gracja, gracja to magia a magia to taniec” – dodajmy tanecznego blasku naszym dzieciom!

film z pokazów:

Flamenco to taniec, muzyka i śpiew powstałe z połączenia wielu kultur przepięknej Andaluzji , krainy na południu Hiszpanii, gdzie zawsze świeci słońce a ludziom chce się tańczyć i śpiewać, z prawdziwą radością .

Na naszych zajęciach z tańca flamenco będziemy się uczyć  wielu figur tanecznych oraz podstaw scenicznych, tak charakterystycznych dla flamenco, aby w niedalekiej przyszłości wystąpić na scenie.

Poznacie podstawy zapateado(stepowania), jaleos( okrzyków w języku hiszpańskim). Będziemy uczyć się grać na cajonie- instrumencie perkusyjnym pochodzącym Peru oraz cubańskim clave.

Latino to ogólna nazwa całej grupy tańców z Ameryki południowej, Wysp Karaibskich oraz Hiszpanii. To energetyczna cha cha cha i salsa, klimatyczna bachata i rumba, radosne merengue.

Zajęcia Flamenco&Latino to przygoda z kulturą, tańcami i językiem hiszpańskim. Kształtuja znakomite poczucie RYTMU, elegancką postawę ciała oraz bardzo dobrą koordynację ruchową.

 

UM Olsztyn Miejsce  odkrywania talentów Inna strona miasta BIP RODO Deklaracja dostęności
Nowe pracownie artystyczne
w budynku przy ul. Turowskiego 3 oraz na zatorzu
Więcej
Exit